KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16914479
nr 1691 4479
Reinhold von Rosen
(1894-1961), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad Köpenhamn 1916. 15x25 cm, yttermått inklusive ram: 24x33
Reinhold von Rosen, svensk målare och grafiker född 1894, död 1961.
Utrop:
300 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:35:31
Reinhold von Rosen
Läs mer om Reinhold von Rosen